Eksperckie, darmowe porady notarialne dotyczące prawa spadkowego już 18 listopada

Przygotujcie swoje pytania na temat prawa spadkowego na jutrzejszą, sobotnią datę – 18 listopada. Tego dnia odbędzie się wydarzenie pod nazwą Dzień Otwartego Notariatu, zorganizowane w celu rozwiewania wszelkich wątpliwości związanych z nowymi regulacjami i ich konsekwencjami.

Bezpłatne konsultacje prawne będą dostępne w formie stacjonarnej, w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach, rozlokowanych w 19 miastach Polski. Dla tych, którzy nie będą mogli stawić się osobiście, notariusze udzielą także porad przez telefon, na czacie internetowym czy podczas transmisji na żywo.

Dzień Otwarty Notariatu to wydarzenie planowane na ten weekend, precyzyjnie na sobotę 18 listopada. Ekspertów w dziedzinie prawa notarialnego będzie można zapytać o wszelkie zagadnienia między godziną 10:00 a 16:00.

Inicjatywa ta jest efektem działalności społecznej samorządu notarialnego, realizowanego przez Krajową Radę Notarialną, jedenaście rad izb notarialnych oraz firmę Rejestry Notarialne. Jej celem jest edukacja społeczeństwa w kwestiach prawnych, leżących w zakresie kompetencji notariuszy. Ponadto, wydarzenie ma na celu dostarczenie informacji o różnych rodzajach umów i czynności notarialnych, które mogą być stosowane do osiągnięcia określonych celów.

Warto zaznaczyć, że zmiany w prawie spadkowym zostały wprowadzone w maju 2023 roku. Zmienione rozporządzenia wprowadziły między innymi możliwość obniżenia zachowku, rozłożenia go na raty oraz odroczenia terminu jego zapłaty.