Naczynia z kukurydzy – zalety ich użycia w codziennym życiu

Biodegradowalne naczynia wykonane z kukurydzy zyskują coraz większą popularność. Choć nie są one jadalne, to jednak korzystanie z nich do spożywania posiłków jest wręcz zalecane. Wspomagają bowiem zdrowie nasze i naszych pociech oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Jedna z matek dwójki dzieci wyraziła swoje odczucia co do korzystania z tych naczyń jednym zdaniem: „To po prostu rewelacyjne, proste, radosne i inspirujące!”.

Prezentacja argumentów może być subiektywna, ale warto przebrnąć przez nią do końca, aby odkryć ten, który przekona do siebie najbardziej.

Oto powody, dla których warto wybrać biodegradowalne wielorazowe naczynia i sztućce z kukurydzy marki Mother’s Corn:

1. Na pierwszy rzut oka zapadają w pamięć swoim urokiem i nie tracą go z upływem czasu. Dzięki temu przyciągają uwagę miłośników ekologicznego stylu życia. Część osób docenia ich kolorystykę, inne – kształt, gładkość bądź funkcjonalność oraz wysoką jakość.

2. Bogactwo dostępnych rozwiązań i form jest zadziwiające. Do wyboru są talerzyki o różnej wielkości, okrągłe lub prostokątne, płaskie czy głębokie, z podziałką lub bez niej. Miseczki i kubeczki mogą być z uszami lub bez nich, małe lub duże, otwarte lub z zamknięciem. Nie brakuje też pojemników na przekąski z miejscem na sosy czy dipy. Sztućce są różnorodne – małe i duże, odpowiednio wyprofilowane dla dzieci w różnym wieku. W ofercie jest także eleganckie etui do przenoszenia lunch-boxa. Cała gama produktów skierowana jest głównie do dzieci, ale i dorośli znajdą coś dla siebie (https://www.energyfamily.pl/pl/6-naczynia-biodegradowalne).

3. Każde z naczyń cechuje wielofunkcyjność. Małe talerzyki możemy wykorzystać zarówno do nauki samodzielnego jedzenia przez dziecko, jak i do serwowania przekąsek na rodzinnych przyjęciach. Zestaw do pikniku można zastosować jako miskę do zupy lub pojemnik na bakalie. Tymczasem szczelnie zakręcany pojemnik EcoTainer może służyć zarówno jako kubek na owocowy koktajl, jak i miejsce do przechowywania mrożonek. A etui na sztućce doskonale sprawdzi się jako miejsce przechowywania kredek, czyli eko-piórnik.