gaming

Gra Axie Infinity NFT ponownie otwiera transakcje po kradzieży 625 milionów dolarów

Ronin Bridge – łącze, które umożliwia użytkownikom przelewanie środków na konta i z kont w grze Axie Infinity, zostało ponownie otwarte po kradzieży o wartości 625 milionów dolarów, która miała miejsce w marcu. Sky Mavis, grupa deweloperska stojąca za Axie Infinity i blockchainem Ronin, ogłosiła, że ​​gracze mogą już dokonywać wpłat i wypłat.

W marcu br. Ronin Bridge został zamknięty, ponieważ Sky Mavis pracował nad wzmocnieniem swoich protokołów bezpieczeństwa i odzyskaniem środków użytkowników. Atak pozostał niezauważony przez sześć dni – do momentu, aż użytkownicy próbowali bezskutecznie wypłacić swoje środki.

Za włamanie odpowiedzialna jest północnokoreańska grupa hakerska Lazarus

Po przeprowadzeniu dochodzenia włamanie przypisano północnokoreańskiej grupie hakerskiej Lazarus i nałożono sankcje na adres portfela zawierający skradzioną kryptowalutę. Sky Mavis początkowo planował uruchomienie Ronin Bridge pod koniec kwietnia. Jednak później zmieniono datę, twierdząc, że nie jest to proces, z którym należy się spieszyć.

Wygląda na to, że Sky Mavis dotrzymało obietnicy zrekompensowania strat graczom dotkniętych kradzieżą. I pomimo że ​​fundusze użytkowników są w pełni wspierane przez nowe łącze, Sky Mavis nadal nie odrobił dużej części skradzionych środków sieci Ronin.

Po zebraniu pieniędzy od członków założycieli zespołu Sky Mavis i otrzymaniu 150 milionów dolarów finansowania od wielu firm, w tym Binance, poinformowano, że Ronin stracił 71 600 ETH (ok. 86 mln dolarów) i 25,5 miliona dolarów. Sky Mavis oświadczyło, że zrekompensuje całą kwotę.

Sky Mavis poinformowało, że wdraża nowy schemat generowania nagród

Na Discord programiści powiedzieli graczom, że są na dobrej drodze do dodania w tym tygodniu Land Staking. Jest to kolejny schemat pomagający generować nagrody dla graczy, którzy zainwestowali pieniądze w grę.

Jak na tę chwilę nie jest jasne, co wniosą te zmiany, aby poprawić rzeczywiste wrażenia z gry, nawet jeśli zaplecze jest już teraz bezpieczniejsze. Krótko po ataku Sky Mavis uruchomiła Axie Infinity: Origin. Jest to nowsza wersja zawierająca elementy free-to-play. Tym sposobem chcą przyciągnąć nowych graczy, którzy nie mają jeszcze portfeli blockchain.

Ażeby zapobiec przyszłym kradzieżom, Ronin Bridge został poddany jednemu audytowi wewnętrznemu i dwóm audytom zewnętrznym, które przeprowadziły firmy zajmujące się bezpieczeństwem blockchain Verichains i Certik. Łącze ma również nowy „system wyłączników”, aby powstrzymać podejrzanych użytkowników przed dokonywaniem niezwykle dużych wypłat.