deszczowka

Dlaczego warto zainwestować w zbiornik na wodę deszczową?

Zbiorniki na deszczówkę to cenny atut każdego domu. Zakup zbiornika na wodę deszczową to świetny pomysł, który ma wiele zalet dla nas i środowiska. Dzięki temu nasze gospodarstwo domowe odniesie wiele korzyści, a przy okazji zmniejszy nasz szkodliwy wpływ na środowisko. Sprawdźmy zatem, jakie zalety mają zbiorniki na deszczówkę.

Obniżają rachunki za media

Zainstalowanie zbiornika na wodę deszczową obniży rachunki za media. Około 30% rachunków za nasz dom można przypisać niepotrzebnemu zużyciu wody. Natomiast zainstalowanie zbiornika na wodę deszczową oznacza, że ​​nie będziemy musieli już tak bardzo polegać na wodociągach, aby dostarczały nam wody do ogrodu.

Woda deszczowa jest bezpłatna i równie dobrze możemy ją gromadzić na własny użytek.

Łatwe w instalacji

Proste zbiorniki można dostarczyć i ustawić w ciągu popołudnia. Nie zajmują dużo czasu i nie wymagają dużego wysiłku w utrzymaniu.

Podlewają ogród

Ograniczenia dotyczące wody na ogół dotyczą tylko osób korzystających z systemów wodnych. Jeśli mamy zbiornik na deszczówkę, oznacza to, że latem możemy nadal podlewać rośliny. Możemy nawet się miło schłodzić w okresie dużych upałów.

Przyjazne dla środowiska

Zbiorniki na deszczówkę są świetne dla środowiska. Oszczędzanie czystej wody jest ważne. A jeśli mamy zbiornik na wodę deszczową, możemy też zmniejszyć swój ślad środowiskowy.

Nie zapomnij tez sprawdzić znakomitych pomysłów technologicznych dla inteligentnego domu.

Jaki rozmiar zbiornika wybrać?

Możemy wybrać rozmiar zbiornika, który najlepiej pasuje do naszego domu i potrzeb.
Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów zbiorników na wodę deszczową – od małych 200-litrowych po takie, które sięgają nawet 1000 litrów! Jeśli nie zużywamy dużo wody, to oczywiście będziemy potrzebować mniejszego niż – na przykład – siedmioosobowa rodzina z dużym ogrodem.