dom-smart

Pomysły technologiczne dla inteligentnego domu

Zapraszamy do zapoznania się z tymi niezwykłymi rozwiązaniami technologicznymi dla inteligentnego domu. Tym sposobem będziecie mogli sprawdzić, jakie smart-nowinki możecie zastosować w swoim domu przyszłości.

Inteligentna lodówka

A gdyby nasza lodówka mogła robić więcej, niż tylko chłodzić jedzenie? Faktem jest, że wiele osób używa już swoich lodówek do przechowywania notatek, zdjęć i rodzinnego kalendarza. Jednak, co by było, gdyby nasza lodówka mogła jeszcze więcej?

Inteligentne lodówki są teraz wyposażone we wbudowane rodzinne ekrany dotykowe, które umożliwiają dostęp do Internetu, oglądanie ulubionego programu, zostawianie sobie nawzajem notatek, dostęp do kalendarza rodzinnego i nie tylko. Inteligentne lodówki mogą również być wyposażone w funkcję wykrywania wahań temperatury wewnątrz, dzięki czemu utrzymują żywność w optymalnej temperaturze przez cały czas.

Inteligentna woda

Większość osób skupia się na inteligentnej technologii w kuchni lub salonie. Jednakże wiele można też powiedzieć o inteligentnej technologii w łazience. Nowe funkcje oszczędzania wody w łazience obejmują m.in. krany, które same się wyłączają, gdy wyczuwają, że się od nich oddalamy. Drugim fenomenem są głowice prysznicowe, które rozpryskują wodę w taki sposób, aby nam się wydawało, że otrzymujemy jej więcej niż w rzeczywistości.

I musimy jeszcze dorzucić do kompletu samozamykające się deski sedesowe, które mogą przesyłać strumieniowo pliki MP3 oraz zapewniać funkcje ogrzewania i bidetu. Z takim arsenałem spokojnie zmienimy naszą łazienkę w inteligentne pomieszczenie.

Inteligentne żarówki

Chociaż ściemniacze i aplikacje pomagające kontrolować oświetlenie w domu mogą zaspokoić niektóre z naszych potrzeb, nie zawsze mogą dokonać subtelnych regulacji niezbędnych do zapewnienia optymalnego oświetlenia w każdym pomieszczeniu w domu. I tutaj wkracza inteligentna żarówka.

Dzięki możliwości wykrywania rodzaju światła już w pomieszczeniu żarówki te mogą faktycznie przełączać się na różną moc światła – ściemniać się i rozjaśniać, a nawet włączać się i wyłączać, gdy wchodzimy i wychodzimy z pokoju. Dzisiaj nie musimy już mieć żadnych włączników światła. Wystarczy żarówka, która intuicyjnie wyczuwa każdą naszą potrzebę.

Inteligentne płyty kuchenne

Jeśli lubimy gotować lub mamy w domu małe dzieci, potrzebujemy w swojej kuchni płyty indukcyjnej. Te inteligentne urządzenia nie nagrzewają się tak, jak robią to tradycyjne płyty kuchenne. Zamiast tego, wykorzystują technologię indukcyjną do podgrzewania tylko jedzenia.

A to oznacza, że ​​zużywają mniej energii, gotują szybciej i bardziej równomiernie, a do tego zapobiegają urazom spowodowanym wysoką temperaturą. Większość inteligentnych płyt kuchennych ma również ekran dotykowy, dzięki czemu gotowanie jest jeszcze szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze.

Panel zarządzania domem

Wyobraźmy sobie, że zamiast kilku przełączników ściennych, których używamy do sterowania oświetleniem i inną elektroniką, mamy jeden inteligentny panel dotykowy. Zamiast sterować tylko oświetleniem, możemy uzyskać dostęp do prawie wszystkiego w jednym miejscu, w tym ochrony, domofonu, prognozy pogody, programowania oświetlenia itd.

Takie panele ułatwiają sterowanie każdym obszarem domu za pomocą tylko kilku dotknięć. A z racji tego, że można je w prosty sposób zainstalować bezpośrednio na ścianie, możemy umieścić je w dowolnym miejscu – najlepiej tam, gdzie najczęściej gromadzi się cała rodzina, aby wszystkim ułatwić życie.