Nawodnienie organizmu

Dużo się mówi o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, a jednak zbyt często zapominamy o nim. Nie pijemy dostatecznie dużo płynów, bo wydaje nam się, że nie czujemy pragnienia albo nie chcemy ciągle biegać do toalety.

A sprawa jest poważna – w momencie, w którym pojawia się suchość w ustach, już możemy być znacząco odwodnieni. W tej sytuacji nie pomogą hektolitry kawy czy herbaty, które tylko pogłębiają problem. Najlepiej jest sięgać po najzwyczajniejszą w świecie wodę. Sklepy spożywcze oferują szeroki asortyment wód mineralnych oraz źródlanych, w wariantach gazowanych i smakowych. Jednak czasami tańszą, zdrowszą alternatywą może okazać się popularna kranówka, którą w wielu miastach można spokojnie pić bez przegotowywania. Jeżeli okaże się, że nie odpowiada nam jej posmak, warto skorzystać z butelek lub dzbanków filtrujących.

Występują w wielu pojemnościach, a dzięki wymiennym filtrom można używać ich wielokrotnie, co zaoszczędzi nam niepotrzebnej produkcji plastikowych odpadków.