motywacja

Wskazówki dotyczące utrzymania motywacji

Ażeby odnieść sukces w szkole średniej i na studiach, musimy zawsze dawać z siebie wszystko. Jednak czasami trudno jest utrzymać motywację, nawet jeśli naprawdę zależy nam na wykonywanej pracy. Oto pięć sposobów, aby pozostać na zmotywowanej drodze.

Skupianie się na znaczących działaniach

Kluczem do sukcesu w szkole jest skupienie się na zajęciach. Z tego względu warto stworzyć listę w celu uzyskania ogólnego obrazu naszego obciążenia pracą, zanim zaczniemy z całym procesem. Później musimy przygotować plan. I pewnie dla wielu z nas kuszące będzie to, aby najpierw wykonać najprostsze zadania. Jednak od tych, które wymagają więcej czasu i wysiłku, prawdopodobnie nauczymy się najwięcej.

Ażeby określić nasze priorytety, musimy uszeregować swoje zadania według ich ważności. Następnie dostosowujemy nasz czas, poświęcając więcej energii na te zadania, które mają największy wpływ na naszą pracę na zajęciach i oceny. Na przykład, pomimo że wszystkie zadania domowe są ważne, nauka do egzaminu będzie miała pierwszeństwo przed napisaniem jakiegoś akapitu na zajęcia z polskiego.

A po wykonaniu każdego zadania, myślmy o nim jak o kolejnym kroku na drodze do sukcesu na uczelni.

Tworzenie nowych wyzwań

Zmiana podejścia może podtrzymać nasze zainteresowanie tym, co robimy. Jeśli otrzymaliśmy zadanie podobne do tego, jakie wykonywaliśmy w przeszłości, pomyślmy o tym w nieco inny sposób.

Jeśli w zeszłym roku napisaliśmy esej, tym razem wypróbujmy wiersz. A w przypadku recenzji książkowych możemy wybrać książkę historyczną zamiast biograficznej.

Ustawiać cele osiągalne

Jeśli mamy problem z napisaniem 25-stronicowej pracy na zajęcia, ponieważ wydaje nam się, że to ciężka harówka, to nie skupiajmy się na liczbie końcowej. Po prostu rozłóżmy papier i rozważmy każdą sekcję z osobna.

Możemy przecież zająć się każdym projektem, używając małych kroczków.

Grupa pomocy społecznej

Stwórzmy wokół siebie grupę ludzi, którzy będą chcieli nam pomóc w odniesieniu sukcesu. Mentorami mogą być nauczyciele lub przyjaciele rodziny, którzy będą udzielać wskazówek i pomagać w rozwijaniu nowych umiejętności. Doradcy mogą pomóc w planowaniu kursów i rozpoczęciu zwiedzania uczelni.

Możemy nawet skontaktować się ze znajomymi i rówieśnikami, którzy będą nas motywować poprzez słuchanie i dzielenie się pomysłami.

Podziękować sobie za sukces

Nie zapomnijmy dać sobie szybkiej nagrody, gdy już wykonamy nasze zadanie. Wybierzmy się na spacer, wyślijmy e-mail, zamówmy smaczną przekąskę itp. Nagrodą może być cokolwiek. A później przejdźmy do następnego projektu.