prawnicy

Najpopularniejsze typy prawników

Prawo obejmuje wiele rodzajów prawników, z których każdy specjalizuje się w swojej dziedzinie. A jeżeli chcesz poznać te najbardziej znane, skorzystaj z poniższego tekstu.

Prawnik ds. upadłości

Prawnik ds. upadłości wspiera w obliczu kryzysu finansowego klientów, którzy rozważają lub są w trakcie składania wniosku o ogłoszenie upadłości. Ten typ prawnika odpowiedzialny jest za doradzanie klientom, czy zgłoszenie upadłości będzie dla nich korzystne w dłuższej perspektywie.

Prawnik ds. upadłości pomaga także osobom, które są zadłużone, negocjując z wierzycielami najlepsze rozwiązanie na spłatę długów bez ponoszenia większych kosztów przez klienta. W przypadku tego rodzaju prawnika klientami mogą być osoby fizyczne lub firmy.

Prawnik ds. nieruchomości

Prawnicy ds. nieruchomości specjalizują się w obsłudze kredytów hipotecznych i umów kupna oraz w przekazywaniu dokumentów pomiędzy nabywcami i sprzedawcami danej nieruchomości. Taki prawnik może również reprezentować deweloperów, właścicieli i najemców, aby zapewnić, że płatności, dokumenty i hipoteki są właściwie ułożone w najlepszym interesie klienta.

Prawnik tego typu może być zatrudniany przez osoby sprzedające grunty lub nieruchomości, które chcą mieć pewność, że ich procesy są zgodne z prawem. Prawnicy zajmujący się nieruchomościami reprezentują również kupujących, pilnując, żeby nie zostali oszukani w trakcie całej transakcji.

Prawnik ds. rodzinnych

Prawnicy rodzinni specjalizują się w krajowych postępowaniach prawnych i sprawach, takich jak rozwody, adopcje, ojcostwo, alimenty, opieka nad dzieckiem oraz wszelkimi innymi kwestiami prawnymi z zakresu rodzinnego. Prawnicy tego typu wykorzystują swoją wiedzę specjalistyczną, aby pomagać jednostkom i rodzinom w często delikatnych i emocjonalnych sytuacjach w ich życiu.

Praca prawnika rodzinnego może również obejmować różne aspekty postępowania sądowego, które mogą mieć wpływ na rodzinę. Obejmuje to przepisy podatkowe, nieruchomości, prawa karne itp.

Dowiedz się także, czym jest crowdlending.

Prawnik ds. cywilnych

Prawnik ds. cywilnych chroni klientów przed dyskryminacją. Naruszenie wolności i praw obywatelskich, w tym nękanie, dyskryminacja, łamanie praw człowieka i odmowa prawa głosu, to tylko niektóre z przypadków, jakimi zajmują się tacy prawnicy.

Prawnik ds. cywilnych musi biegle posługiwać się przepisami dotyczącymi praw obywatelskich i dyskryminacji, a także – w razie potrzeby – reprezentować klientów w sądzie. Taki prawnik pilnuje, aby jego klient nie był dyskryminowany ze względu na rasę, religię, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, płeć itd.