Przyjazne dla środowiska i biodegradowalne słomki ryżowe

Nie słyszałeś jeszcze o nowych ekologicznych słomkach ryżowych? Może nie jesteś świadomy, ale w Polsce codziennie zużywa się kilka milionów słomek plastikowych. W całej Europie co roku zużywa się 36 500 milionów słomek. Zatrważające dane. Zmiana tego stanu rzeczy jest w Twoich rękach, powiedz „nie” konsumpcji plastikowych słomek i edukuj swoje dzieci w zakresie zrównoważonych alternatyw.

Niebezpieczeństwo związane z plastikowymi słomkami

Każdego roku 1,5 miliona zwierząt morskich umiera po spożyciu plastiku, a raporty ostrzegają, że do 2050 roku w oceanie będzie więcej plastiku niż ryb. Użycie plastikowych słomek jest krótkotrwałe, ale ich degradacja trwa do 500 lat!

Ekologiczne słomki ryżowe

Przeznaczone do zimnych lub ciepłych napojów, zostały stworzone na bazie wody i mąki ryżowej.

Mają one różne kolory, które są dodawane w sposób naturalny:

  • biały: typowy kolor ciasta kukurydzianego;
  • pomarańczowy: z pigmentami marchwi;
  • zielony: z pigmentami szpinaku;
  • czerwony: z pigmentami z buraków;
  • czarny: z pigmentami z nasion sezamu.

Są one w 100% wolne od sztucznych barwników i konserwantów, w 100% biodegradowalne, nietoksyczne i nie pozostawiają smaku w napoju. Po zanurzeniu wytrzymują od 1 do 2 godzin w doskonałym stanie.
Na rynku istnieją inne alternatywy, ale faworytem są ekologiczne słomki ryżowe. Ryż jest najbardziej ekonomicznym i ekologicznie opłacalnym substytutem plastiku.

Inne alternatywne słomki:

1. Słomki metalowe

Są one bardziej trwałe, jednorazowe i nie ulegają biodegradacji. Jeśli nie zostaną one prawidłowo umyte, istnieje ryzyko, że w ich wnętrzu pozostaną bakterie. Są one droższe od ekologicznych słomek ryżowych.

2. Silikonowe słomki

Są one wielokrotnego użytku, ale podobnie jak słomki metalowe i bambusowe wymagają mycia. Zazwyczaj w pakiecie znajduje się szczotka, której należy używać do czyszczenia wysokiej jakości.

3. Słomki bambusowe

Są one trwałe i biodegradowalne, ale stwarzają również ryzyko zanieczyszczenia. Są one drogie w porównaniu do słomek ryżowych.

4. Słomki z awokado

Biopolimerowy „plastik” wykonany z pestek awokado. Są one jednorazowego użytku i ulegają biodegradacji, bez konieczności stosowania przemysłowych procesów kompostowania, jak to ma miejsce w przypadku innych bioplastików. Proces ich produkcji emituje CO2, choć nieco mniej niż inne alternatywy dla plastiku. Są one odporne na wysokie temperatury.

5. Słomki papierowe

Są one jednorazowe i biodegradowalne, ale w optymalnych warunkach działają przez 10 minut. Po tym czasie pozostawiają nieprzyjemny posmak w napoju. Aby były trwałe, muszą być wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, co nie jest normą.

One thought on “Przyjazne dla środowiska i biodegradowalne słomki ryżowe

Dodaj komentarz