Zamknij rozdział i przestań się zadręczać

Zamykanie pewnych rozdziałów w naszym życiu może być dla nas przykre i niezwykle trudne. Jednak ma to wiele plusów: możesz stworzyć nową historię, w której tym razem będziesz swoim priorytetem. Zamykając stary rozdział, przewracając kartkę zaczynamy nowe, lepsze życie, z dala od starych toksyczności i negatywnych zdarzeń.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest zrozumienie, że zmiana jest częścią samego życia. Każdy proces zmiany jest całkowicie wyzwalający. Przyjęcie takiej postawy przyczyni się do twojego dobrego samopoczucia i pozwoli ci podróżować nowymi ścieżkami i tworzyć nowe historie. Postaraj się, aby był to wysoce indywidualny proces skoncentrowany na twoim uzdrowieniu i wyzwoleniu, abyś mógł zamknąć cykl i kontynuować szczęśliwe i pełne harmonii życie.

Nie pozostawiaj miejsca na pokutę. Uwolnij się od poczucia winy. Nie stój w przeciągu. Wybacz innym ale i sobie. Nie możesz żyć w poczuci winy i żalu. Wtedy niczego nowego nie zaczniesz, ponieważ negatywne emocje będą ciągnęły cię do przeszłości. Nie zaczniesz w ten sposób nic nowego i nic konstruktywnego. Zrozum, że im bardziej jesteś ofiarą, tym mniej będziesz w stanie iść naprzód w życiu.

Nie jest też możliwe, aby opierać się nowej rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, musimy zaakceptować zmiany, położyć im kres i przestać się prześladować. Zacznij teraz, aby stworzyć nową historię.

One thought on “Zamknij rozdział i przestań się zadręczać

Dodaj komentarz