Turystyka i Rekreacja w pytaniach i odpowiedziach. Co warto wiedzieć przed rekrutacją?

Turystyka i Rekreacja to, mimo pandemii COVID-19 wciąż jeden z kierunków studiów cieszących się stosunkowo dużą popularnością. Decyduje o tym m.in. ogromna różnorodność form zatrudnienia. Zastanawiasz się, czy to studia dla Ciebie?

Masz wątpliwości, czy sposób realizacji materiału i przyswajania koniecznej wiedzy będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami? Wreszcie – obawiasz się, czy Turystyka i Rekreacja to kierunek z przyszłością? Poszukaliśmy odpowiedzi – koniecznie je poznaj! 

1. Czy Turystyka i Rekreacja to kierunek dla Ciebie? 

Turystyka i Rekreacja należy do grupy kierunków studiów, w których oprócz wiedzy, liczą się konkretne cechy osobowości. Chociaż nie są konieczne, zdecydowanie pomagają w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia. Należą do nich m.in. ciekawość świata, otwartość, odwaga, systematyczność, samoorganizacja, umiejętność działania pod presją, skrupulatność i umiejętność rozwiązywania konfliktów. Nie bez znaczenia są także cierpliwość, opanowanie i łatwość nawiązywania kontaktów. Dlaczego? Zdecydowana większość miejsc pracy czekających na absolwentów Turystyki i Rekreacji wiąże się z koniecznością współpracy bezpośrednio z drugim człowiekiem, najczęściej zaś – z grupą ludzi. 

2. Czy Turystyka i Rekreacja to studia oparte na teorii?

Zastanawiasz się, jak w praktyce jest realizowany plan zajęć na kierunku Turystyka i Rekreacja? Czy studia są oparte wyłącznie na przekazywaniu wiedzy teoretycznej? Na szczęście nie. Program, chociaż inny dla każdej uczelni, obejmuje przedmioty teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, niemal zawsze realizowane w instytucjach zewnętrznych. Co więcej, wiele uczelni daje swoim studentom możliwość wzięcia udziału w praktykach i stażach zagranicznych, dodatkowo zaś – pozwala wybrać i realizować jedną z kilku dostępnych specjalności. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej przygotować przyszłego absolwenta do podjęcia pracy zawodowej. 

3. Czy Turystyka i Rekreacja to kierunek przyszłościowy?

Chociaż o Turystyce i Rekreacji jest głośno wraz z każdą kolejną rekrutacją, ten kierunek rokrocznie stwarza zupełnie nowe możliwości. Dzieje się tak za sprawą zmian, jakie zachodzą na rynku turystycznym. Obecnie wiele osób poszukuje nowych form wypoczynku, często o charakterze survivalowym. Być może to szansa dla Twojego biznesu?