Funkcje, jakie znajdziesz w telefonie z poczwórnym aparatem Samsung Galaxy A33 5G

Wykonywanie zdjęć dobrej jakości przy pomocy smartfona jest obecnie standardem. Co więcej, producenci telefonów starają się nieustannie robić kroki naprzód, sprawiając, że poszczególne modele nierzadko zasługują na uznanie nawet profesjonalnych fotografów. Jeżeli sami należymy do miłośników zdjęć i zależy nam, by telefon z poczwórnym aparatem oferował coś więcej niż kilka obiektywów, bez wątpienia zastanawiamy się, jakie opcje ułatwiają tworzenie niepowtarzalnych ujęć. Dziś zajmiemy się jednym z modeli marki Samsung – Galaxy A33 5G. Czy ten smartfon z mocną baterią faktycznie radzi sobie ze zdjęciami? 

Telefon z poczwórnym aparatem i wieloma możliwościami 

Podobnie jak w przypadku wielu innych flagowych modeli na rynku, Samsung Galaxy A33 5G to telefon z poczwórnym aparatem mieszczącym się na tylnej obudowie. Nie zabrakło tu też oczywiście przedniego aparatu o rozdzielczości 13MP, który umożliwia nam wygodne robienie selfie czy też nagrywanie materiałów wideo chociażby na media społecznościowe. Jak przedstawiają się natomiast parametry obiektywów znajdujących się z tyłu? 

  • Obiektyw główny – rozdzielczość 48MP, a dodatkowo wzbogacony o OIS (czyli optyczną stabilizację obrazu). Oznacza to, że przy jego pomocy możemy tworzyć filmy i zdjęcia w ruchu, nie rezygnując tym samym z doskonałej ostrości oraz wyrazistości, nawet jeżeli warunki oświetleniowe pozostawiają wiele do życzenia. 
  • Obiektyw ultraszerokokątny – rozdzielczość 8MP. Jak w każdym tego typu przypadku, przy jego pomocy możemy zrobić zdjęcie o szerszej perspektywie, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób lubiących fotograficzne pamiątki z wyjazdów (i nie tylko). 
  • Obiektyw głębi ostrości – rozdzielczość 2MP. Pozwala na zwiększenie ostrości. 
  • Obiektyw makro – rozdzielczość 5MP. Aparaty makro to gratka dla fanów detali, ponieważ przy ich pomocy jesteśmy w stanie uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły z bardzo bliskiej odległości. 

Samsung Galaxy A33 5G i ułatwienia w robieniu zdjęć oraz filmów 

Dobra jakość aparatów umieszczonych w Samsung Galaxy A33 5G to nie wszystko. To smartfon z mocną baterią, wobec czego możemy swobodnie zajmować się fotografią przez wiele godzin, do czasu, aż osiągniemy zadowalające rezultaty – może być to pomocne chociażby dla początkujących fotografów organizujących amatorskie sesje dźwiękowe. Bateria 5000 mAh i superszybkie ładowanie ograniczą ryzyko rozładowania w najmniej odpowiednim momencie. 

Oprócz wspomnianej optycznej stabilizacji obrazu w telefonie z poczwórnym aparatem Samsung Galaxy A33 5G znajdziemy również potężne AI, które w inteligentny sposób udoskonala obraz. Dodatkowo podwójny obiektyw aparatu głębi umożliwia łatwiejsze tworzenie portretów – dostępne przy obróbce narzędzia i efekty pozwolą z kolei na zadbanie o detale i tym samym większe zadowolenie z powstałych ujęć. 

Ci zaś, którzy zdjęcia wrzucają głównie na social media lub po prostu dzielą się nimi ze znajomymi, mogą skorzystać ze Snapchat Lenses w trybie Fun – nie zabraknie tutaj ciekawych filtrów, którymi można urozmaicić poszczególne ujęcia.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.