Najpopularniejsze samochody elektryczne w ostatnich latach

Auta elektryczne produkowane są przez coraz większą liczbę producentów, a co za tym idzie, stają się coraz bardziej popularne na drogach.

Nie są już jedynie nowinką technologiczną, lecz stały się codziennością, a jak pokazują badania, ich sprzedaż zrównała się z samochodami posiadającymi silniki diesla. W tym artykule przedstawimy listę najpopularniejszych samochodów elektrycznych, jakie były najchętniej kupowane przez klientów w ostatnich latach. Już w roku 2035 elektryki mają zastąpić samochody spalinowe.

Najpopularniejsze modele aut elektrycznych ostatnich lat

Tesla Model 3  jest to samochód, który bije rekordy popularności zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Tesla jest firmą, która zrewolucjonizowała rynek aut elektrycznych i dziś w swojej ofercie posiada samochody z bogatym wyposażeniem, którego nie  nie mają inne samochody elektryczne. Dostępna jest w kilku wariantach, a jej cena, biorąc pod uwagę niesamowite osiągi, jest bardzo atrakcyjna.

Kia e-Niro to samochód bez zbędnych udziwnień, który idealnie nadaje się dla wszystkich osób poszukujących kompaktowego samochodu, który będzie dodatkowo wygodny. Kia e-Niro to jeden z pierwszych dwój samochodów elektrycznych od tego producenta, jednak od razu zaskarbił sobie on serca kierowców.

Renault Zoe jest samochodem  o dosyć przestarzałej konstrukcji, ponieważ pojawiała się ona na rynku już wiele lat temu, jednak nadal jest atrakcyjna dla klientów. Samochód ten można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie, dzięki temu, że jest to pojazd dosyć prosty w obsłudze, nie sprawia większych problemów nowym użytkownikom.

Nissan Lead posiada już drugą generację, która względem poprzedniej otrzymała wiele poprawek, przez co samochód stał się o wiele niezawodniejszy. Klienci wybierają ten pojazd ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz  innowacyjne rozwiązania, które mogą okazać się przydatne podczas codziennej jazdy.